blank
7+3=

Sorduğunuz sorular ekibimiz tarafından itina ile cevaplanıp posta kutunuza haber bırakılır. İletişim için bu formu değil de mail adresimizi kullanmanız daha makul olacaktır.

İlginç Sorular

Saçları hergün yıkamak zararlı mı?

Saçları her gün yıkamak zararlı olmayabilir ancak her gün bol miktarda şampuan kullanmanın bazı zararları olabilir. Bunların başında saç derisinin kuruması, saçın nemini kaybetmesi ve kırılmaya yatkın hale gelmesi sayılabilir. Ancak bazı durumlarda, hava kirliliğinden, çalışılan ortamdan veya saçın cinsinden dolayı sık sık şampuanlamak gerekebilir. Bu gibi durumlarda bir kaç noktaya dikkat ederek saçınızın sık yıkamadan dolayı göreceği hasarı en aza indirebilirsiniz.
Saçları Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer saçlarınızı sık olarak şampuanlıyorsanız öncelikle şampuanınızı seçerken dikkat etmelisiniz. Şampuanın bol köpürmesi her zaman kalitesini göstermez. Bazı şampuanlar çok fazla köpürmeden de saçlarınızı temizleyebilir. Ayrıca saç ve saç derisinin kurumaması için nemlendirici özelliği bulunan şampuanlardan birini seçmenizi öneririm. Aslında yağlı saç kuru saça nazaran her gün yıkamaya daha dayanıklıdır ancak saç cinsiniz ne olursa olsun şampuanınız nemlendiricili olmalı.

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra nemlendirici kullanmak şampuanın kurutucu etkisini azaltmanıza yardımcı olabilir. Eğer saç telleriniz inceyse losyon tarzı nemlendirici kullanabilirsiniz. Normal saçlarda hemen hemen tüm nemlendiriciler kullanılabilir. Kıvırcık saçlarınız varsa sprey nemlendiriciler ideal olabilir. Saçlarınız yağlıysa nemlendiriciyi saç telinin orta kısmından köküne doğru sürün. Uçlara nemlendirici sürerseniz gün içinde saç teline ağırlık yaparak saçlarınızın sönük görünmesine neden olabilir.

Çok sık şampuanlanan saçlar için bir diğer öneri ise haftada bir kez sıcak yağ bakımı yapmaktadır. Sıcak yağla hem saç derinizi hem de saç tellerini yumuşatabilirsiniz. Bunun için zeytinyağını hafif ılıttıktan sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın ve kalan yağı dipten uçlara doğru eşit miktarda sürün. Yağın iyice işlemesi için başınıza ılık bir havlu veya streç film sararak 1-2 saat bekletin. Eğer saçlarınız çok yıprandıysa bu uygulamayı gece yatarken yapıp, saçlarınızı sabah hafif bir şampuanla yıkayabilirsiniz.