blank
7+3=

Sorduğunuz sorular ekibimiz tarafından itina ile cevaplanıp posta kutunuza haber bırakılır. İletişim için bu formu değil de mail adresimizi kullanmanız daha makul olacaktır.

İlginç Sorular

Neden genelde bilim adamları küçükken derslerinde başarılı değillerdir?

Bilim adamlarının otobiyografilerini okumak ilginçtir gerçekten de.Dünyayı yöneten,medeniyete yön veren dahilerin gerçekte bizim gibi sıradan insanlar olduğunu bilmek hepimize iyi gelir.Neredeyse tüm dahilerin hayatında dikkat çeken bir nokta vardır;hemen hepsi okuldaki derslerinde başarısız olmuşlar ve kötü karnelerle okullarını bitirmişlerdir.Dahi olarak saydığımız bu insanların okuldaki başarısızlıkları bizi şaşırtır nedense.Oysa bunu basit bir açıklaması var.

Derslerinde başarılı olan öğrenciler genellikle ezbere dayalı olarak bu başarıyı sağlarlar.Okullarda gösterilend ersler genelde teoriktir ve teorik bilgileri öğrenmek için vasat bir zeka ve biraz gayret yeterlidir.Halbuki bilim adamı olmak için pratik ve yaratıcı bir zekaya sahip olmak gerekir.İşte böyle pratik zekalı ve sorgulayıcı çocuklar da teorik derslerde pek başarılı olamazlar! Uygulama konusunda olan yeteneklerini yeni buluşlarla ve sentez yeteneğiyle ortaya koyarlar!