blank
7+3=

Sorduğunuz sorular ekibimiz tarafından itina ile cevaplanıp posta kutunuza haber bırakılır. İletişim için bu formu değil de mail adresimizi kullanmanız daha makul olacaktır.

İlginç Sorular

Japon yapıştırıcılar tüplerine neden yapışmazlar?

Bildiğimiz en iyi yapıştırıcılardan biridir Japon yapıştırıcıları.Yapışması zor olan yüzeylerde bile kesin sonuç aldığımız olmuştur.Peki,bu kadar iyi yapıştıran bir maddenin neden kendi tüpüne yapışıp kalmadığını düşündünüz mü?

Süper yapıştırıcıların polimerleşmesi için su veya hidrojen kaynaklı başka bir maddenin yarattığı neme ihtiyaç vardır.Süper yapıştırıcının yapı taşları olan cyanoakrilat molekülleri suyun varlığından uzun,güçlü zincirler oluştururlar ki bu polimerleşme işlemidir ve bu zincirlerle yüzeyleri birleştirirler.

İşte bu nedenle süper yapıştırıcıların tüpleri hava almayacak şekilde üretilir.Hatta tüplerin uçlarının kapalı üretilmesinin nedeni de yapıştırıcının nem hassasiyetindendir.Yapıştırıcıyı tüpünden dışarı çıkardığımızda havadaki nem yapıştırıcının polimerleşmesine sebep olur.Eğer tüpe hava kaçacak olursa içerisindeki yapıştırıcı polimerleşir ve tüpüne yapışırlar.