blank
7+3=

Sorduğunuz sorular ekibimiz tarafından itina ile cevaplanıp posta kutunuza haber bırakılır. İletişim için bu formu değil de mail adresimizi kullanmanız daha makul olacaktır.

İlginç Sorular

Hayvanlar tek başlarına doğururlarken,insanlar neden yardıma ihtiyaç duyarlar?

Hepimiz öyle ya da böyle sokak hayvanlarıyla iletişim halindeyiz.Etrafta hamile kediler ve köpekler görürüz.Bir süre sonra yavrular doğar ve anneleriyle birlikte yaşamaya başlarlar.İnsan doğumunun zorluğu göz önüne alındığında,hayvanların kendi kendilerine doğurmaları ve doğumdan hemen sonra ayağa kalkabilmeleri gerçekten tuhaftır.Peki,insanlar neden doğum esnasında yardıma ihtiyaç duyarlar?

Doğum esas olarak fizyolojik kabul edilir. Yani dışarıdan hiç bir müdahale olmaksızın gerçekleşmesi beklenen bir olaydır. İnsanlarda da bu durum genellikle böyledir. Bir çok doğum vakası kendiliğinden gerçekleşmekle birlikte, bebek ve anne ölüm riskini, oluşacak komplikasyonları ve ağrıyı azaltmak için çeşitli yardımcı müdahalelere ihtiyaç olmaktadır. Hayvanlarda doğum eylemi, bebek veya anne ölümü göze alınabileceği ve ağrı ihmal edildiği için genellikle müdahale gerektirmez.