blank
7+3=

Sorduğunuz sorular ekibimiz tarafından itina ile cevaplanıp posta kutunuza haber bırakılır. İletişim için bu formu değil de mail adresimizi kullanmanız daha makul olacaktır.

İlginç Sorular

Diş ağrısı nasıl geçer?

Diş ağrısı için genelde dişe kolonyalı pamuk koyarlar bu da dişi bir süreliğine uyuşturur fakat daha sonra diş tekrar ağrımaya başlar. Zararına gelecek olursak kolonyanın içinde metil alkol bulunduğundan sağlığa da çok zararlıdır. Zira bir bardak kolonya içerseniz metil alkol zehirlenmesinden ölebilirsiniz. Peki nereden geliyor normal alkolde neden insanlar ölmüyor diye soracak olursanız; normal alkol içinde etil alkol bulunduğundan sizi zehirlemez.

Neyse ana konumuza dönelim diş ağrısı demiştik. Diş ağrısı için atalarımız doğumdan sonra en sancılı ağrıdır demiştir, ne zaman dişimiz ağrısa gözümüz hiç bir şey görmez ve malesef en kestirme yol olan dişi çektirme yoluna gideriz.

Bu da en son çareniz olsun önce dolgu, kanal yöntemlerine bakınız. Eğer hiçbiri sizin derdinize derman olmuyorsa çektirme yöntemine gidiniz. Çetirdiğiniz yere de gerek implant gerek diş protezi ile diş takmanız ağız sağlığınız için önemlidir.

Gelelim ağrı probleminize arkadaşlar atalarımız diş ağrısı için karanfil yağını kullanmıştır. Bir pamuğa karanfil yağı döküp ağrıyan dişinizin üzerine sıkıca bastırın, eğer karanfil yağı bulamadıysanız karanfili iyici dövün ve ezin ağrıyan dişinizin üzerine koyun diş ağrınız geçecektir.

Bence diş ağrınız olmamasını istiyorsanız günde 3 kere düzenli olarak fırçalayın, gözünüzü dış etkenlerden nasıl koruyorsanız dişlerinize de aynı özeni gösterin arkadaşlar. İleride dişlerinizden olmak istemiyorsanız diş bakımınızı ihmal etmeyin…