blank
7+3=

Sorduğunuz sorular ekibimiz tarafından itina ile cevaplanıp posta kutunuza haber bırakılır. İletişim için bu formu değil de mail adresimizi kullanmanız daha makul olacaktır.

İlginç Sorular

Deneylerde neden hep fareler kullanılır?

Fareler fazla yer kaplamayan küçük hayvanlar oldukları için, ve çok sayıda üretilmeleri de kolay olduğundan deneylerde kullanılmaları son derece elverişlidir.

Laboratuvar hayvanları, oldukça pahalı hayvanlardır. Genelde deneylerde kullanılacak fare ve tavşanlar, bu amaç için onları özel olarak yetiştiren şirketlerden satın alınırlar. Bu hayvanların, bilim adamlarının yapacakları deneylerde sonuçları etkileyebilecek hastalık, mikrop gibi faktörlerden arındırılmış olmaları gerekmektedir. Genellikle bu tür laboratuar hayvanları üreten şirketler, ürettikleri hayvanların sağlıklı olduklarını garanti ederler, dolayısıyla, bu da hayvanları diğer evcil hayvan dükkanlarında satılanlardan daha pahalı yapar.

Ayrıca fareler,memeliler grubunun oldukça iyi temsilcileridir.Farelerden alınan bir sonucun insanlara da uygulanabilme olasılığı yüksektir.Bu laboratuvar hayvanları,birçok hastalığın iyileştirilmesi yolunda,insanlar için yararlı deneylerde kullanılmışlardır.