blank
7+3=

Sorduğunuz sorular ekibimiz tarafından itina ile cevaplanıp posta kutunuza haber bırakılır. İletişim için bu formu değil de mail adresimizi kullanmanız daha makul olacaktır.

İlginç Sorular

Alfa erkeği nedir?

Şöyle başlayalım , alfa erkek ile öküz erkeği bir kesin çizgiyle ayıralım önce . Bu iki kavram bribirine oldukça uzaktır , çok kere bazı uzmanların ( pua) üzerine basa basa söylemesine ragmen , alfa erkeğini hala "höyt "türü erkek olarak adlandıran formlar var . Alfanın bagımsız olma ve söz geçirebilme potansiyeli dozunda sert mizacı gibi etkenler çok da derin düşünemeyen kopyacı veletler tarafından yarım bir algı ile çarpıklaştırılabiliyor . Konuya girmeden evvel bir yanlışı da düzeltmek lazım , öyle ben alfa olucam demekle alfa olunmayacağı konusu biraz flu . Neden ? Bunun iki nedeni var ,
1- keşfedilmemiş alfalık potansiyeli
2 - kolay şekil alabilme yetisi .

Birinci grup erkekler sonradan açılan erkekler olarak tanımladıklarımızdır . Bir erkek lise döneminde çok da popüler olamayıp ya da üniversiteye giriş zamanlarında hala çekingen ve güvensizlikle örülü korkulara sahip olabilir . Fakat aşkın gözlem yeteneği ve kullanılabilir zekası ile kişi kendindeki bu cevheri isterse açığa çıkarabilir. Örnekleri ile görülmüştür ki baskın taraflarını henüz keşfetmemiş ama potansiyel barındıran erkekler işlenme sonrası gerçek bir alfa olarak karşınıza çıkabilmektedir .

Peki bir erkeğin alfa potansiyeli olup olmadıgını nasıl anlarız ? Zekadan bahsetmiştik fakat bununla beraber dışardaki hayatında çok da aktif olamayan bu erkeklerin ev hayatındaki tutumları birer ip ucudur . Kendilerini daha rahat hissettikleri güvenli bölgelerinde karar mekanizmalarına etkileri , aileden aldıkları saygı geri dönüşü , kardeşleri üzerindeki yaptırım gücü ve tabi ki özellikle okul/ eğitim alanındaki önemsenebilir başarıları birer işaretçidir .

Ikinci gruptakiler ise , birinci gruptan duygusal durumları ve zeka potansiyelleri ile ayrılırlar . Bunlar , katılaşamayan hamurlarının etkisiyle üretebilmekten ziyade, kopyalayabilme ve işleyebilme üzerine çalışmaya musait olanlardır . Misal , adamımız örnek bir alfadan etkilenerek ve çok iyi bir analizden geçirerek rol modelini , belki de bir kaç revizyon yaparak ortaya gayet başarılı bir klon çıkarabilir. Katı kuralları olmayışı ve araştırabilme , ögrenebilme ,sürekliliğe önem verme gibi alfalığını besleyecek kaynakları bırakmadıgı sürece asla olumsuz bir durumla karşılaşmayacaktır .

Bu genel bilgiden sonra , tekrar erkeğimizin özelliklerine değinelim . Ortamda piç erkek olarak da anılan kahramanızın sırrı tahmin edileceği üzere özgüvenidir , fakat sanıldıgı gibi bu özgüven kendiliğinden oluşmuş bir "şey" değildir sevgili arkadaşlar , sonradan keşfedilen tüm alfalık türlerinde ,kırılgan bir özgüven ve yetersizlik / kompleks ve memnuniyetsizlik gibi hiç de azımsanmayacak etkileri gözlemleyebiliriz . Her sonradan parlayan alfanın geçmişi komplekslerle örülüdür . Ama bunu siz asla bilemezsiniz , kendisi bahsetmediği sürece.
Son bakışta ayakları saglam yere basan , kadınlar üzerinde hatrı sayılır bir etki olanı oldugunu gördüğünüz alfanızın çok özel alanlarını asla asla kurcalamayın. Vakti geldiğinde ve eger isterse size bundan bahseder .

Bu erkeklerin kadınlara kötü davrandıgı hatta bir çogunun hayatını siktiği gibi bir imaj oluşmasının aksine , gerçek bir alfa bir kadını kolay kolay incitmez . Çünkü kadın ( gerçek bir kadın )alfasının sınırlarını o kadar net görmüştür ki , o sınırların dışına kendi istegiyle çıkmaz , her ne kadar çizgilerde dolaşıp "baak çıktım çıktım "diye arada bir yoklasa da, haddini bilerek tekrar "ehe ehe şaka yaptım "seviyesine çeker olayı . Ola ki çıkıldı , işte bu durumda gerçek bir alfa belki birazcık kadınının kolunu sıkarak ama asla ona zarar vermeyerek çemberinin içine geri çeker . Kadın "ısrarla"tekrar çıkmak isterse de , asla o çembere tekrar giremez .
Yani alfa , gerektiğinde otoritesiyle durumu düzeltmeye çalışırken , kadınına ceza yöntemi uygulayacağım derken kolunu kanadını kırmaz .
Öte yandan yine bu adamların sevgisini göstermek hususunda son derece cimri oldugu söylenir . Bakın şunu çok net söylüyorum ki bunu diyen adamın alfalık için hiç umudu yoktur . Çünkü kadını sevebilmek ona kendini iyi hissettirebilmek , ona deger vermek , sevecen davranabilmek onunla ilgilenmek ve kendini dünyanın en mutlu kadını hissettirebilmek bir meziyettir . Zaten akıllı bir kadın bunu suistimal etmeyeceği gibi , aradaki saygı ve sevgi baglarını güçlendirmek adına elinden geleni yapacaktır .
Zihinlerinde asla "olamaz"lar barındırmayan bu adamlara herşeyden bahsedebilirsiniz , sizi yargılayamayacakları gibi mümkünse farklı taraflarını da göstermeye çalışacaklardır . Yani faşist bir alfa göremeyeceğiniz gibi doğmatik bir serüvene bütünüyle kendini kaptırmış bir alfa da göremezsiniz . Görünenin ardındakini anlama çabası onları asla yargılayan konumuna getirmez . Bunu unutmayın .
Son olarak başta söyleyeceğimizi sonda söyleyerek bir nevi ara verelim konuya ,bir alfa mutlaka ve mutlaka iyi görünür . E bunu söylemeye aslında gerek yok ama belirtelim , "eeah ben buyum lan napıyım, karı da beni eger sevecekse böyle sevsin " diyen bir alfa yoktur ne yazık ki . Mutlaka bir adım ötesine daha iyi görünmesine sebep olacak değişiklikleri keşfetmekten hiç gocunmayacağı gibi mümkün oldugunca bakımlı ve kendine saygılıdır . Mutlaka özel bir koku ve dikkat çekici bir detay görebilirsiniz kendinde ...

Ee anlat anlat bitmez aslında , şimdilik ön bilgi olarak bunlar kalsın . Sonrasında alfa erkeğinin iç dünyasına girerek onu daha yakından tanımaya çalışırız.