blank
7+3=

Sorduğunuz sorular ekibimiz tarafından itina ile cevaplanıp posta kutunuza haber bırakılır. İletişim için bu formu değil de mail adresimizi kullanmanız daha makul olacaktır.

İlginç Sorular

Sadece tek tarafını gösteren camlar nasıl yapılıyor?

Pekçok polisiye filmde karşımıza çıkan bir sahne vardır.Suçlu bir odada diğer suçlu tiplerin arasında tutulur.Bir başka odada ise saldırıya uğrayan insana bir camın ardındaki suçlular gösterilir ve kendisine saldıranın o odada olup olmadığı sorulur.Mağdur odadakilere şöyle bir bakar ve kararını söyler.Aradaki cam,mağdurun suçluları görmesini sağlar,ama suçlular mağduru göremezler.Buna tek taraflı cam dendiğini hepimiz biliyoruz.Peki,tek taraflı camlar nasıl tek tarafı gösterirler?

Bu camların çalışma prensibi,bildiğimiz tül perdelerin çalışma prensibiyle aynıdır.Yani bu camların iki yüzü arasında bir fark yoktur.Yabancı filmlerde gördüğümüz sorgu odalarında camın ayırdığı odalardan biri karanlık diğeri de aydınlık tutulur.Camın özelliği,üzerine gelen ışığın çoğunu yansıtması ve çok az bir kısmını geçirmesidir.Aydınlık odada bulunan kişi,aynadaki kendi parlak görüntüsünden diğer odadan gelen ışığı seçemez.Bu kadar basit!Aynı işi tül perde de rahatlıkla yapıyor.